KOLĘDOWA REFLEKSJA

„Bo może po to schodzisz z nieba,
By przyjść tu do nas do Sobieszewa.”

 

Przed Świętami Bożego Narodzenia, spotkaliśmy się na naszym tradycyjnym już wspólnym kolędowaniu                     w Sobieszewie.

18.12.2016 r. do żłóbka Pana Jezusa w Sobieszewie przybyło wiele dzieci z rodzicami, przyjaciele i zaproszeni goście. Imprezę tą przygotowała p. Elżbieta Górna, która do udziału zaprosiła zaprzyjaźnionych muzyków i  tak    w trakcie wieczoru dzieci mogły usłyszeć różne nowe instrumenty. Obok pianina (p. Czesław Kurek), keyboardu       i skrzypiec (p. Elżbieta Górna) także trąbka (p.Natalia Gleinert), flet i saksofon (p.. Krzysztof Przedmojski) oraz fagot (p. Roma Rzoska). Po wspólnym kolędowaniu odbył się w tym roku I JARMARK ŚWIĄTECZNY, który              cieszył się dużym zainteresowaniem.

Podczas kolędowania nasze przedszkolaki bardzo pięknie zaprezentowały się w występach zarówno                        zespołowych jak i solowych, wykonując kolędy na instrumentach, śpiewając i tańcząc. Wzruszająco wykonały wiersz pt. „List do Pana Jezusa”.

To było piękne spotkanie przygotowujące nas do Świat Bożego Narodzenia i rodzące refleksje w naszych                sercach.

Niech Dzieciątko Jezus błogosławi nam wszystkim na Nowy Rok 2017.

 

PANIE JEZU MAŁY, Z NIEBA SPÓJRZ NA ZIEMIĘ
BARDZO DŁUGA DROGA DO TEGO BETLEJEM

BO MOŻE PO TO SCHODZISZ Z NIEBA
BY PRZYJŚĆ TU DO NAS
DO SOBIESZEWA!

PANIE JEZU MAŁY, POWIEDZ SWOJEJ MAMUSI,
ŻE ŻŁÓBKA W BETLEJEM SZUKAĆ JUŻ NIE MUSI!
BO W NASZYM SOBIESZEWIE KOLEBECZKA CZEKA
I KOŻUSZEK CIEPŁY I BUTELKA MLEKA.

PANIE JEZU MAŁY, DOBRZE CI TU BĘDZIE,
UŚNIESZ SOBIE CICHUTKO
PRZY NASZEJ KOLĘDZIE,
MLECZKA SIĘ NAPIJESZ, W KOLEBECZCE ZAGRZEJESZ,
WIĘC PROSIMY PIĘKNIE: NIE CHODŹ DO BETLEJEM

PRZYJDŹ TU DO NAS – DO SOBIESZEWA
I PRZYNIEŚ Z SOBĄ – PROSIMY
KAWAŁECZEK NIEBA!”