Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Wakacyjna przygoda,

Chociaż słońce świeci, to już żegna nas,

Sobieszewo wita – ćwiczeń nastał czas,

Wakacje, wakacje żegnają nas !”

 

                              Wypoczęci i radośni rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017 i znów spotkaliśmy się po wakacjach w naszym Domu Św. Ojca Pio.

Choć zajęcia rozpoczęły się już 1 września, uroczyste rozpoczęcie odbyło się 10 września, jak zwykle wspólną Eucharystią. Do wspólnej jej celebracji z o. Eugeniuszem zaprosiliśmy nowego Proboszcza Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Sobieszewie: ks. Macieja Kucharzyka. Ksiądz Maciej przyszedł z gitarą, a z ustaleniem właściwej tonacji z panią Elą, która znów dzielnie pełniła muzyczna służbę całego spotkania – nie było problemu, więc jeszcze przed Mszą Św. nastąpiły wspólne śpiewy  i muzykowanie.

W naszej modlitwie modliliśmy się się o potrzebne łaski w pracy i rehabilitacji na ten cały, nowy rok szkolny, w modlitwie pamiętając również o naszych Przyjaciołach i Darczyńcach.

W dalszym ciągu obowiązują dotychczasowe zasady przyjmowania, uczęszczania dzieci na terapie, jak i planowania zajęć.

Następną ważną uroczystością było PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Z udziałem dzieci i ich rodziców odbyło się ono w naszym nowym przedszkolu 22 września. Wszystkie przedszkolaczki pięknie się zaprezentowały w programie artystycznym: śpiewie, tańcu, i graniu na instrumentach przygotowanym w ramach zajęć rytmiki i zajęć grupowych. Na PRZEDSZKOLAKA pasowani zostali: Milenka, Kajetan, Krzysztof. Tworzą oni najmłodszą grupę GWIAZDECZEK. Pozostałe grupy to: najstarsza – ISKIERKI oraz młodsza – PROMYCZKI.

Nowe przedszkole jest zatem pełne światła już od początku roku szkolnego i rozbrzmiewa radosnymi głosami naszych dzielnych przedszkolaczków.

Dzień 23 września był Świętem naszego Domu – dniem rocznicy śmierci Św. Ojca Pio. Zebraliśmy się w Oratorium na wspólnej modlitwie, dziękczynieniu i śpiewie. Każdy przedszkolak złożył swoją różyczkę przy figurze Ojca Pio. Poszczególne grupy przedszkolne otrzymały obraz naszego Patrona, wcześniej poświęcony przez Ojca Eugeniusza.

Bardzo intensywnie i interesująco zapowiada się nowy rok szkolny. Już sam wrzesień obfitował  przecież w tak wiele wydarzeń. Ufamy że tak jak dotychczas Św. Ojciec Pio będzie wypraszał potrzebne łaski dla naszego tworzenia, służby i wspólnych działań.

Pamiętajmy też o tym że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za Dom Św. Ojca Pio. Dbajmy więc zawsze o niego tworząc w nim atmosferę życzliwości, zrozumienia, wzajemnego szacunku i miłości, wspomagajmy też jego funkcjonowanie w ramach swoich możliwości o dar swojej pomocy i modlitwy.

Ufni i otwarci na nowe działania życzymy sobie wszyscy aby ten nowy rok szkolny był również dobry i owocny jak poprzednie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości wrześniowych i do następnych spotkań w Sobieszewie.

SZCZĘŚĆ  BOŻE !

                                                 S. Ida Burzyk

                                                 z Zespołem Wczesnej Interwencji i Przedszkola