Zakończenie roku szkolnego 2014/2015.06.26

„Radość Serca wychodzi na zdrowie”

Kochani!

Szybko przeminął ten kolejny, bardzo intensywny rok szkolny. Na Uroczystości jego zakończenia 20 czerwca 2015 roku, gościliśmy naszego nowego Prezesa Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi, który funkcję tą pełni od 1 czerwca 2015 roku długoletniego i zasłużonego w służbie Dzieła Niewidomych: Pana Józefa Plachę. Z dużą radością powitaliśmy również naszego Przyjaciela Panią Halinę Lewkowską reprezentująca Fundację ENERGA.

Wszyscy cieszymy się z postępów rehabilitacji dzieci oraz rozwoju naszego nowego przedszkola. W tym roku szkolnym z rehabilitacji Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci Niewidomych i Słabowidzących korzystało 90 dzieci. Do przedszkola od II półrocza dołączyła grupa młodszych przedszkolaków.

W ciągu roku szkolnego odbyło się wiele imprez integracyjnych, turnusów, konsultacji i hospitacji Ośrodka zarówno zainteresowanych studentów jak i wykładowców i innych gości. Naszym niezastąpionym Opiekunem Duchowym oraz Katechetą Przedszkolaków teraz jak i w poprzednim roku szkolnym był nasz Ojciec Eugeniusz Pokrywka. On też koncelebrował Mszę Świętą podczas Uroczystości zakończenia tego roku szkolnego w której dziękowaliśmy za owoce tego minionego czasu, pracy, starań, tworzenia i wielu wartościowych spotkań, a przede wszystkim za postępy i dzielność naszych Wychowanków, jak i współpracę z ich Rodzicami tak bardzo istotną dla dobra rozwoju i rehabilitacji dzieci oraz w naszym wspólnym działaniu.

Przed Mszą świętą odbyło się Spotkanie w wypełnionej po brzegi dużej Sali im Matki Czackiej naszego Domu Ojca Pio w Sobieszewie, podczas którego o atmosferę, radość wspólnego bycia, wspólnego śpiewu, występ przedszkolaków jak i o muzyczną oprawę Mszy Świętej zadbała jak zwykle pełna inwencji twórczej, uśmiechu i miłości działania (nie tylko w muzyce) nasza muzykoterapeutka p. Elżbieta Górna. Po spotkaniu i wspólnej Modlitwie na Mszy Świętej odbyła się dalsza część naszej uroczystości bardzo miła i pełna niespodzianek, które w formie różnych konkursów i atrakcji na placu zabaw przygotowali nasi terapeuci. Pogoda na szczęście dopisała, humory też. Po wysiłkach i zmaganiach zarówno jak i rodziców w różnych konkursach m.in. na torze sportowym u Pani Kasi Skibickiej i Pana Kuby Kuźmińskiego można było nie tylko wygrać nagrody, ale też posilić przy piknikowym bufecie (ukłon i wielkie podziękowania dla Mam, które urozmaiciły piknikowe meni i za pomoc organizacyjną). Atrakcji było jeszcze więcej: malowanie twarzy i konkursy, wyklejanie obrazu „Moje wakacje” prowadzone przez p. Agatę Hołubowicz, p. Sylwię Marczuk – Socha, p. Anię Badaszek, odnajdywanie literek naszego hasła (tą konkurencję z dużym zaangażowaniem poprowadziła p. Beata Nowak z Krakowa, studiująca wydział Arteterapii na Uniwersytecie w Krakowie i przebywającej na hospitacji w naszym Ośrodku na zajęciach muzykoterapii. W tym roku hasło konkursowe brzmiało: „Radość Serca wychodzi na zdrowie”.

Bardzo dzękuję wszystkim za przebycie na naszą uroczystość, w szczególności naszym znakomitym gościom: Panu Prezesowi Józefowi Placha i Pani Halinie Lewkowskiej. Dziękuję wszystkim dzieciom, ich rodzinom przyjaciołom i Darczyńcom, wszystkim obecnym oraz tym, którzy wspomogli organizację naszej uroczystości i funkcjonowanie naszego Domu O. Pio w tym roku szkolnym.

Dziękując wszystkim przede wszystkim dziękuję całemu Zespołowi Terapeutów Ośrodka, Nauczycielom oraz Pracownikom Wczesnej Interwencji i Przedszkola, którzy z tak dużym oddaniem i zaangażowaniem tworzyli to Wspólne Dzieło Niewidomych w Domu Rehabilitacyjnym Św. Ojca Pio, który niewątpliwie i w tym roku szkolnym wypraszał nam wszystkim tak ważne i potrzebne Łaski.

Wszystkim życzę dobrego, pięknego, twórczego, błogosławionego, pełnego nowych doświadczeń, ale równocześnie bezpiecznego odpoczynku wakacyjnego! We wrześniu znów się spotkamy, z nowymi doświadczeniami, pełni zapału, wiary i sił do zdobywania nowych szczytów … Jesteśmy zawsze dla Was i czekamy z radością.

Szczęść Boże!

Siostra Ida Burzyk z Zespołem Terapeutów, Nauczycieli i Pracowników Ośrodka dla Dzieci Niewidomych: Wczesnej Interwencji i Przedszkola w Sobieszewie.

Zapraszamy do naszej Galerii.