TELEGRAM! luty 2015 rok

Kochane dzieci, kochani rodzice,

po udanym I semestrze roku szkolnego 2014/2015 dobrnęliśmy do czasu ferii zimowych. Ferie kończą się dnia 13.02.2015 r. i potem zaczynamy normalne zajęcia według wcześniej ustalonych terminów. Koniec semestru i zarazem początek nowego roku obfitował już w wiele wydarzeń. Poniżej ich wspomnienie. Serdecznie zapraszamy również do galerii zdjęć z tych spotkań.

Życzymy Wam wszystkim udanych ferii i dobrego czasu odpoczynku!

Siostra Ida Burzyk z Zespołem Terapeutów i Pracowników Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz Przedszkola w Sobieszewie.

1. „Jadą, jadą sanie, uciekają drzewa                                                                                    Hej, jedzie w nich Mikołaj tu do Sobieszewa …”

08.12.2014 r. wszystkie dzieci przebywające w Domu św. Ojca Pio odwiedził św. Mikołaj z prezentami. Św. Mikołajowi towarzyszył nasz o. Eugeniusz. To radosne spotkanie pełne zabawy, śpiewu i śmiechu kontynuowaliśmy wspólną agapą.

2. „Przybieżeli do Betlejem Pasterze”

17.01.2015 r. spotkaliśmy się w Domu Św. Ojca Pio na przygotowanym muzycznym sercem pani Eli Górnej corocznym kolędowaniu przy żłóbku Pana Jezusa w Sobieszewie. Kolędnicy nie zawiedli, sala była wypełniona po brzegi, a śpiewane kolędy roznosiły się głośnym i serdecznym echem po naszej Wyspie Sobieszewskiej. Do żłóbka Pana Jezusa w Sobieszewie przybyła grupa Aniołków. Jako pierwszy zaśpiewał swoją kolędę Aniołek: Madzie, póżniej Anioł: Ania obwieściła swoim śpiewem Dobrą Nowinę i wezwał grupę Pastuszków w której przodowali Pastuszkowie: Łukasz i Joachim. Łukasz oraz Miłosz zaśpiewali solo kolejne kolędy, a Joachim zagrał akompaniując na pianinie grającej na skrzypcach pani Eli. To była prawdziwa niespodzianka, ale tych było tego wieczoru więcej! Następnie w przepięknych strojach przybył Orszak Królewski, tym razem w tym roku do Sobieszewa przybyło aż 4 Króli, których bezbłędnie prowadził na bębnie wygrywany przez Nadusię rytm tego egzotycznego Orszaku. Nasze Przedszkolaki i dzieci uczestniczące w turnusie, grając na przeróżnych instrumentach stworzyły prawdziwą kapelę wspomagającą Kolędników w Śpiewie. Święty Mikołaj z podarunkami zjawił się w Sobieszewie już 8 grudnia. On dobrze zna nasze dzieci i wie jakie są grzeczne, pilne i dzielne. Dlatego również tego dnia przy okazji kolędowania przy żłóbku Nowonarodzonego Jezusa przysłał w swoim zastępstwie piękne Śnieżynki, któe w Jego imieniu rozdały wszystkim dzieciom prezenty gwiazdkowe. Radości było co niemiara. Każda rodzina otrzymała też dodatkowy podarunek: Gwiazdkę ze Złotą Myślą od Ojca Pio na Nowy Rok, specjalnie dla każdej rodziny wylosowaną i dla niej przeznaczoną. Jak zawsze cieszyliśmy się obecnością – Przyjaciela Domu Ojca Pio Pani Haliny Lewkowskiej reprezentującej Fundację ENERGA.

Po tak pięknym kolędowaniu spotkaliśmy się na pysznym, słodkim poczęstunku. Dziękujemy wszystkim serdecznym pomocnikom, sponsorom, przyjaciołom, mamusiom, pracownikom, którzy włączyli się w trud i radość we wspólnej organizacji tego spotkania, które pozostało w naszej pamięci i w naszych sercach ubogaconych przez to: nadzieją i wiarą w obfitość Łask Nowonarodzonego Jezusa w nadchodzącym Nowym Roku.

3. „Hej Kolęda, Kolęda”

22.02.2015 r. w naszym Domu Ojca Pio odbyła się Kolęda. Poprowadził ją Ojciec Eugeniusz. Wraz z wszystkimi pracownikami, dziećmi przebywającymi na zajęciach oraz z ich rodzinami, przeszedł przez wszystkie pokoje, pomieszczenia i gabinety, szczerze (i szczodrze!) kropiąc święconą wodą i błogosławiąc wszystkim miejscom naszego domu. Było też tradycyjne kadzidło, a kredą został naniesiony napis: K+M+B 2015 na wszystkich drzwiach kolejno święconych pomieszczeń. Podczas naszego przejścia przez dom przy akompaniamencie skrzypiec pani Eli śpiewaliśmy kolędy. Spotkaliśmy się też wszyscy na wspólnej modlitwie w sali Matki Czackiej a później w jadalni na krótkim spotkaniu przy świątecznych pierniczkach. To spotkanie Kolędowanie tradycyjne święcenie domu było dla nas istotnym wydarzeniem a dla Przedszkolaków życiową lekcją religii.

4. „Dziś w Przedszkolu wielki bal!”

Jak na Karnawał przystało również i u nas w Domu Ojca Pio w Sobieszewie odbył się wspaniały Bal Karnawałowy. Gospodarzami był nasze Przedszkolaczki, które do pięknie udekorowanej sali zaprosiły dzieci uczestniczące tego dnia w zajęciach rehabilitacyjnych. Na początku balu była również obecna Pani Derektor Elżbieta Szczepkowska oraz Siostra Paulina, która obchodziła swoje imieniny i której złożyliśmy życzenia i prezenty z tej okazji. Na balu pojawiły się różnorodne postacie i kostiumy: kocurki i biedroneczki i śnieżynki i pajacyki, wróżka i clown. I wiele innych. Było bardzo kolorowo i radośnie. Tańczyliśmy w różnej formie i stylu, o co zadbała p. Ela Górna, która formę zabawy i oprawę muzyczną przygotowała i bal karnawałowy poprowadziła. Nasza Pani Dyrektor przebrania nie miała, ale swą obecnością radość wielką nam sprawiła i w naszym tańcu śnieżynek razem z nami zatańczyła! Dzieci otrzymały od Pani Dyrektor dużego czekoladowego Mikołaja. W II części Balu nasze Panie Nauczycielki Przedszkola: p. Agnieszka, p. Jola, p. Marta, p. Magda poprowadziły dalsze zabawy i konkursy dla Przedszkolaków. Specjalnym pociągiem dzieci wyruszyły w karnawałową podróż pełną przygód i niespodzianek.

To były piękne, radosne i niezapomniane przeżycia dla wszystkich. A przecież nowy rok dopiero się zaczął. Już teraz zapowiada się on intensywnie, interesująco i bardzo owocnie, czego życzymy sobie wzajemnie w realizacji spotykając się już po feriach.

Wszystkim dzieciom życzymy w II semestrze wytrwałości, sił, zdrowia i radości.

Z naszej strony wszyscy dołożymy wszelkich starań, abyście się Kochani w naszym Domu Św. Ojca Pio nadal dobrze czuli i w każdej nowy dzień wkraczali z nowymi siłami, nadzieją, zdrowiem i owocami zajęć rehabilitacyjnych.

Szczęść Boże i do zobaczenia!