REFLEKSJA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/14

..” a czas jak rzeka, jak rzeka płynie ..”

REFLEKSJA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

No właśnie .. I tak dotarliśmy Kochani do końca roku szkolnego 2013/2014, kolejnego 6 roku funkcjonowania naszego Domu Św. Ojca Pio Wczesnej Interwencji w Sobieszewie.

Kolejny rok obfitujący w wydarzenia, niespodzianki i przede wszystkim w owoce naszych wspólnych wysiłków, pracy, twórczości, otwartości i miłości.

Każde spotkanie w Domu Ojca Pio jest Darem. Obdarzaliśmy nim siebie tak jak potrafiliśmy najlepiej.

W tym roku z terapii Wczesnej Interwencji korzystało 95 Dzieci z Rodzinami.

Odbyło sie wiele turnusów. W trakcie roku szkolnego udzielaliśmy tak jak zwykle częstych konsultacji dla nauczycieli, terapeutów, pedagogów, studentów różnych specjalności z kraju i z zagranicy.

Z dniem 1 września rozpoczęło swoją działalność nasze Przedszkole dla Dzieci Niewidomych w Sobieszewie.

Było to bardzo ważne i tak potrzebne przedsięwzięcie, stwarzające optymalne warunki dla dzieci w wieku przedszkolnym ze specjalnymi potrzebami realizacji wspomagania rozwoju we Wczesnej Interwencji. Grupa 5 Przedszkolaków („Iskierki”) równolegle z zajęciami przedszkolnymi, uczęszczała na indywidualne zajęcia rehabilitacji wszystkich specjalności Wczesnej Interwencji w Sobieszewie. Przedszkolak: Bartuś Wikło od nowego roku szkolnego będzie kontynuował naukę w szkole w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Laskach.

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy budowę specjalnego Placu do Ćwiczeń Orientacji Przestrzennej. Wciąż modernizowany jest, ulepszany i upiększany nasz Ogród im. Zofii Morawskiej i Plac Zabaw dla Dzieci, który jest tak dużą radością i atrakcją dla naszych małych Wychowanków. W maryjnym miesiącu maju poświęcona została Kapliczka Matki Bożej.

W ciągu roku spotykaliśmy się na różnorodnych imprezach integracyjnych np. różnego rodzaju świętach, dniu św. Mikołaja, wspólnym kolędowaniu, piknikach i zabawach.

..”Bo tylko Miłość zwycięża i zmienia ..”

Wszystkim działaniom patronował oczywiście nasz Opiekun Domu Św. Ojciec Pio, który wiernie czuwał nad naszymi działaniami i zsyłał nam w odpowiednim momencie Przyjaciół, którzy w dobroci serc okazywali nam swoją życzliwość i pomoc /bez niektórych z nich, działalność naszej Wczesnej Interwencji nie byłaby możliwa/. W ten sposób możliwy stał się w tym roku tak potrzebny zakup większego samochodu, dzięki któremu nasze Przedszkolaki z bardzo różnych stron Trójmiasta mogą dotrzeć na zajęcia do Sobieszewa.

Przed nami teraz czas wakacji, słońca, odpoczynku i nabierania sił na nowe działania w nowym roku szkolnym. Życząc wszystkim dzieciom i ich Rodzicom dobrego, pięknego, bezpiecznego odpoczynku, już dziś zapraszamy na nowy rok szkolny w Sobieszewie, na terapię, zabawę, wspólne spotkania i modlitwę. Już dziś cieszymy się na to spotkanie, dziękując równocześnie naszym kochanym wychowankom oraz ich rodzinom za wspólnie przebyty kolejny rok szkolny, za ten cały rok szkolny, za wspaniałą współpracę, radość i wytrwałość w naszych wspólnych działaniach.

Niech ten czas wakacyjny umocni w nas dobro i nadzieję o której tak wiele mówił Św. Jan Paweł II, abyśmy z nowymi siłami i radością spotkali się 1 września rozpoczynając kolejny rok szkolny we Wczesnej Interwencji w Sobieszewie.

Zapraszamy serdecznie wszystkie Dzieci, ich Rodziny i Przyjaciół na zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się: dn. 27.06.2014 o godz. 11.00 w sali Matki Czackiej naszego Domu Św. Ojco Pio w Sobieszewie.

ZESPÓŁ WCZESNEJ INTERWENCJI W SOBIESZEWIE