Charytatywny koncert zespołu Zakopower

Charytatywny koncert

15 maja grupa naszych dzieci odwiedziła Klub Palladium, uczestnicząc w koncercie charytatywnym znanego i bardzo lubianego zespołu Zakopower.

Zaproszenia na koncert zostały rozprowadzone głównie w środowisku firm ubezpieczeniowych, które w ten sposób wsparły rozpoczynające się dzieło budowy Działu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Niewidomego Dziecka w Gdańsku-Sobieszewie. Koncert oklaskiwało ok. 850 pracowników i gości firm – m.in. AXA Polska, Generali, Inter Partner Assistance, Allianz, Metlife, Europ Assistance, CU, Rankomat, UFG i PBUK. Impreza była charytatywnie ubezpieczona przez Commercial Union TUO.

Nie zabrakło widzów z Grupy TP, w tym z Fundacji Orange, która nie po raz pierwszy wsparła Laski. Bilety kupiła też Kancelaria Prawna DZP.

Bardzo ważnym wydarzeniem było uroczyste wręczenie symbolicznego czeku na kwotę 200 tys zł od Fundacji Orange z przeznaczeniem na budowę Domu Wczesnej Interwencji w Sobieszewie – czek przekazali Prezesowi Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi  Pani Prezes Fundacji Jadwiga Czartoryska oraz Członek Rady Fundacji Pan Dominique Lasage.

Firmy ubezpieczeniowe angażują się również w pomoc finansową dla Lasek (m.in. PZU, Allianz, Warta) oraz w wolontariat  (tu prym wiedzie Pramerica).

W gronie sponsorów znalazła się Stołeczna Estrada (bezpłatnie użyczyła oświetlenie i nagłośnienie) oraz kierownictwo klubu Palladium, które wynajęło salę po kosztach własnych.

Po koncercie lider zespołu, Sebastian Karpiel Bułecka, rozmawiał z grupą wychowanków z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Lasek (którzy dzięki sponsorom z Fundacji Orange, Allianz oraz pracownikom CUO mogli wziąć udział w koncercie i świetnie się bawili), i rozdawał autografy, cieszące się ogromnym wzięciem. Liczne zdjęcia z tego spotkania będą cenną pamiątką dla niewidomych uczestników imprezy.